ŠTÍTNÁ ŽLÁZA A HORMONÁLNÍ LÉČBA. JE VŽDY NUTNÁ?

CO SE VE SKUTEČNOSTI DĚJE V NAŠEM TĚLE, POKUD ZAČNEME UŽÍVAT HORMONY ŠTÍTNÉ ŽLÁZY?

 

Onemocněním štítné žlázy trpí hlavně ženy. Poruchy funkce štítné žlázy začínají v naší  společnosti nebezpečně narůstat . V souvislosti s tím začínají vyvstávat otázky, zda je možná nějaká přírodní alternativa léčby. Klasická, západní medicína nabízí pouze tu hormonální.

 

JAKOU FUNKCI MÁ V TĚLE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA?

Štítná žláza je velmi důležitý orgán v našem těle. Vytváří hormon tyroxin, ten potřebuje každá buňka v těle. Řídí růst, metabolizmus, termoregulaci a jiné životní pochody. Naše tělo se dokáže pomocí funkce štítné žlázy adaptovat na zátěže, nevyrovnanosti, stresy, změny teploty apod. Pokud je však dlouhodobě a silně vystavované velké zátěži, a to zejména psychické z důvodu stresu, slábne její aktivita a tvorba hormonu se vyčerpává. Normálně se vybije jako baterka v mobilu.

Naše centrum –mozek- pomocí svých receptorů pozná, že chybí hormon – tyroxin, a pošle příkaz pomocí jiného hormonu (stimulující hormon – TSH), aby štítná žláza zvýšila tvorbu chybějícího hormonu.

Pokud lékař zjistí nízkou hladinu hormonu a vysokou hladinu TSH, který se neustále snaží štítnou žlázu stimulovat, pacient dostane ponaučení, že musí změnit životní styl, a je mu ordinován hormon umělý, aby zajistil základní životní funkce.

Pacientovy se uleví, takže příčinu, proč má potíže se štítnou žlázou, a to stres a hektický život, ve většině případů neřeší. Proč také, vždyť mu je už dobře, jen si ráno vezme jeden malý prášek….

A CO NA TO MOZEK? 

Mozek dostává pomocí svých „zpravodajů“ informace, že je hormonu v krvi dostatek (netuší, že je to hormon umělý), a tak zůstává v klidu, není třeba vysílat TSH, aby se žláza stimulovala k aktivitě. Hormonu je dost. A tak jde den po dni, měsíc po měsíci, hladina hormonu je dostatečná, pacient pokračuje v započaté léčbě. Tvrdí, že se léčí, protože chodí pravidelně na kontroly a poctivě užívá léky. Kontrolní výsledky krve jsou v pořádku, vlastně se nic neděje.

 

CO SE OPRAVDU DĚJE? 

Regulační aktivita mozku spí, vlastně si pomalu odvyká na to, co by správně měla dělat. Mozek dostává falešné informace o skutečném stavu hormonu, který by měla produkovat štítná žláza. Jaký je tedy skutečný stav v těle? Hladina TSH a hormonu tyroxinu je normální za předpokladu, že užíváte umělý hormon. Jinými slovy, jde o maskování podstaty problému. Mozek je obelháván.

 

Při užívání hormonů se postupně buňky štítné žlázy stávají nefunkčními, a tak zanikají. Nejsou potřeba, když je hormon dodáván uměle a tak se mění na shluky nefunkčních buněk a následně ve žláze tvoří uzlíky. V rámci pravidelných kontrol je vyšetření, aby byly „včas“ tyto uzlíky zachyceny, protože je zde nebezpečí, že by se mohly zvrhnout v rakovinu; proto je třeba „včas - preventivně“ žlázu odstranit, aby se rakovině předešlo…

tedy dle názoru západní medicíny.

JAKÁ JE REALITA?

Mezitím pacient zjišťuje, že musí dostávat stále vyšší a vyšší dávku hormonu, protože jeho potíže se již přestávají zlepšovat, a navíc se objevují psychické problémy, na které začne užívat antidepresiva. Kvůli arytmiím užívá i léky pro uklidnění akce srdeční, a protože "nevysvětlitelně" stoupá cholesterol, je přidán statin, lék na odbourávání cholesterolu, který začne pomalu poškozovat játra.

Pacient začne navštěvovat kromě endokrinologie další ambulance - interní, kardiologickou a psychiatrickou - a zjišťuje, že je vlastně otrokem své nemoci a že tráví víc a víc času v ordinacích.

JAKÉ JE ŘEŠENÍ?

1.

Každý si musíme najít svoje řešení nejdříve v nalezení svého problému. Nejčastěji to bývá v poznání sebe sama. Štítné žláze se říká také centrum ponižování .

SNÍŽENÁ ČINNOST štítné žlázy:

Potkává toho, kdo se nezdravě zavrtává, někdy až zbytečně do starostí o rodinu, partnera, děti. Dělá negativní předsudky a zbytečné strachy budoucích situací. Ukazuje někdy až na nezdravé lpění na různých věcech a zážitcích, ale i na partnerovi, dětech, přátelích, vztahu. Lpíme na tom a přitom se stále strachujeme uvnitř, abychom o TO nepřišly. Tiše sami sebe deptáme, stresujeme sami sebe. Sice jsou pro nás nejcennější, ale naše závislost na nich může být pro nás zničující.

Zeptejte se sama sebe: 

Co vše si necháváte líbit, i když s tím vnitřně nesouhlasíte?

Kolikrát jste se chtěla ozvat, ale slova vám "uvízla v ústech" a nebyla vyřčena?

Kolikrát jste se bála ustát svoje HRANICE a svou sebeúctu?

Nebo raději "pro jistotu a klid okolí" mlčíte ?

Chcete klid a mír, ale Vesmír vás touto nemocí nutí zařvat a ozvat se za své názory, práva, pocity, emoce a nebát se toho, že vás společnost odsoudí za to, jaká jste a co cítíte.

 

ZVÝŠENÁ ČINNOST štítné žlázy:

Je nemoc neúspěšných podnikatelů, zklamaných snílků, sebeničících matek, pracovních " hrdinů".

„Kdes dříve mluvil - tam mlč.

Uklidni se, najdi střední cestu“.

Poruchy způsobuje strach při větší zátěži nebo zodpovědnosti. Důležitě mluví o jedinci, který má strach nebo neschopnost bránit sám sebe, neschopnost někomu důvěřovat nebo strach být podveden.

Často na ně trpí ženy, které mají problémy "býti ženou". Většinou to postihuje ženy, které jsou nadměrně aktivní, tedy přebírají hodně mužské energie a hodně mužských aktivit. Jsou to ty, které vše zařídí, vyřeší, objedou a doma padnou únavou. Mají pocit, že když udělají všechno, nakoupí, uvaří, postarají se o rodinu a tzv. se "obětují pro rodinu a manžela", že to manžel a ostatní ocení. Často přichází ale opak a tvrdé vystřízlivění.

Manželovi "nadměrně aktivní manželka", co se obětuje, začíná vadit, neocení to a najde si často milenku, která dělá sotva 1/3 z toho, ale zná svoji hodnotu a stará se o sebe. A to ho láká.  Má větší pocit "být mužem", co jí podrží kabát, přinese květinu.Pointa je v tom, že my ženy si musíme vážit v první řadě samy sebe na 100%  .  Zní to paradoxně, ale je to tak. Vám to milé ženy říká ponaučení, že se máte věnovat více sama sobě a nalézt rovnováhu mezi dáváním a přijímání. Mezi péčí o rodinu a sebe. Vše musí být v rovnováze.

Pochopit, že UŠTVANÁ MATKA - opravdu není TA NEJLEPŠÍ MATKA a že váš stres se NAOPAK ŠKODLIVĚ "otiskuje" do vašich dětí. Pak se nedivme, že jsou "děti stále nemocné....." Příčnou může být právě ona "uhoněná" vystresovaná matka, kterou ale ve finále, až děti budou dospělí, ještě osočí a vyčtou, jak neměly nikdy klidné dětství. A VY JSTE PŘITOM MĚLA POCIT, ŽE JIM DÁVÁTE VŠECHNO, PARADOXNĚ NA ÚKOR SEBE a ještě se vám to vrátí? Ano, protože jste se vychýlila z rovnováhy a Vesmír vám to pak takto "naservíroval" jako vaši uvědomovací lekci.

Tím, že jsme hodně aktivní, což je ale pravá "mužská role", přebíráme mužské konání, bereme tím mužovy aktivity. Má to vypadat, že žena požádá v jemnosti ženství svého muže, aby opravil žárovku, kupříkladu. Ale spousta žen udělá špatně to, že se naštve a udělá si to "RADĚJI NEJLÍP SAMA“.
A to je ta chyba. JAKMILE TOHLE uděláte, muž začíná mít pocit nedocenění, že ztrácí potřebu býti u vás mužem a kouká jinam, kde jeho mužnost ocení.

Proto tyto uštvané ženy, kdy dnes je to každá druhá žena, mají buď problémy se štítnou žlázou nebo jakýkoliv PROBLÉM S KRKEM. KRK je centrem ponižování. To je i důvod, proč na tuto nemoc trpí hlavně ženy a minimálně muži.
Komunikujete tak jak byste chtěla?

Říkáte vše co chcete, nebo se bojíte soudu okolí?

Co vám uvízlo v krku za slova a hněv?

Kdo a co vás uráží a ponižuje?

Problém dnešní doby je NEkomunikace, neupřímnost, strach říct pravdu a své pocity. Zkusme se přestat bát, žít strachem z budoucích soudů...

pokuste se srovnat rodinné a osobní vztahy, nemějte v sobě pocity křivdy a ublížení. Vyrovnávejte velké psychické zatížení dostatečným pohybem, který uvolňuje stres, relaxací a zpěvem. Zpěv dokáže rozvibrovat oblast štítné žlázy, je to vlastně taková přirozená pozitivní masáž. Když se objeví první příznaky -

únava

deprese

potíže s váhou

nepravidelnosti srdeční akce

2.

UPRAVTE STRAVU A NASAĎTE PŘÍRODNÍ DOPLŇKY

mám výbornou zkušenost s kombinací těchto produktů:

  • GEL Z ALOE VERA - Dokáže svým vyváženým obsahem vitaminů, minerálních látek a omega 3MK a jódu štítnou žlázu harmonizovat.
  • STRESS BALANCE - rozchodnice a klanopraška jsou přírodní antidepresiva, jsou ze skupiny adaptogenů, čistě přírodních nenávykových látek, které posilují dobrou náladu a ulevují od stresu, bojují proti únavě.
  • LYMFOSTART - působí na vylučování moči, čistí krev, játra, ledviny, slinivku břišní, zlepšuje psychiku, užívá se při chorobě štítné žlázy, obrně hlasivek , podpora růstu vlasů

 

 

CHCI SE PORADIT,

JSOU PRO MĚ DOPLŇKY VHODNÉ?

 

CHCI SI DOMLUVIT SCHŮZKU